Rosol Cabernet Blanc

2+1 důvod, proč tyhle džemy fakt spotřebovat 4 dny po otevření

Už jste si určitě někdy uvařili (nebo teda babička, dobře) nebo koupili džem a vydržel vám v lednici dlouho. Dejme tomu měsíc. S přehledem. Nejspíš i déle. Pokud jste si jej koupili, zkoumali jste složení? Jestli jste jej vařili, kolik jste tam dali cukru?

Dnes vám povím 2+1 důvod, proč džemy fakt spotřebovat rychlostí blesku, aby se vám nezkazily a vám nezbyly oči pro pláč.

1. Džemy/rosoly želíruji pomocí přírodního citrusového pektinu

To znamená, že nepoužívám žádné syntetické želírovací přípravky / želírovací cukry. Tím pádem v nich není žádná chemie, která by pomáhala konzervaci a tím i delší trvanlivosti.
Mimochodem, věděli jste, že některé želírovací přípravky obsahují palmový olej? V mých džemech po něm není ani stopy.

2. Do džemů/rosolů přidávám minimum cukru

Cukr funguje kromě jiného i jako konzervant. Tím pádem, když je ho v džemu méně, sklenička vydrží kratší dobu.
Příklad: Do jedné 200g skleničky rosolu přijde takové množství cukru, které odpovídá zhruba jedné polévkové lžíci cukru s malým kopečkem. To je fakt docela málo.

3. Jsou prostě tak dobré, že vám stejně déle nevydrží!

Tak si je fakt nešetřete na později, na nějakou lepší příležitost. Ta lepší příležitost je právě teď. Vychutnejte si ty baječné džemy/rosoly, které vám polechtají chuťové pohárky. Kromě toho jsou tak dobré, že se do nich dost možná pustíte i lžičkou a nezvládnete přestat. Takové reference nejsou úplně řídké.

PS: Džemy/rosoly vám vydrží o (opravdu malý) fous déle, když budete dodržovat správné návyky. Jako okamžitě vracet jednou otevřený džem zpátky do lednice, nebo nabírat ze skleničky pouze čistým nožem/lžičkou. Tzn. neolizovat. Já vím, já vím, těžké…
Popřípadě olizovat, ale rovnou dojíst celou skleničku.

Bojíte se, jestli těch 200 g ujíte za 4 dny? Udělejte si jednu lívancovou nebo palačinkovou večeři a po skleničce se zapráší, ani nemrknete. Ochutnejte rosoly například na lívance. Na teplém lívanci se krásně rozmažou a vynikne báječná chuť hroznů.