Bruselské vafle

Na co si dáte rádi džem? Vafle – recept

Palačinky s džemem zná každý. Ale co třeba vafle? Děláte si doma vafle?

Vafle pochází z Francie a Belgie. Můžete je upéct ve vaflovači, nebo existují i silikonové formy do trouby. Vafle se neliší oproti palačinkám pouze vzhledem (typickým mřížkováním), ale také použitými ingrediencemi. Do vaflí se přidává i máslo a cukr, tím získávají krásně karamelovou chuť.

Na horkou vafli je báječný klasičtější džem, například Švestka Jablko, nebo Zelená Ryngle, šlehačka, banán na kolečka, nebo libovolné ovoce a klidně i posypat strouhanou čokoládou, popřípadě grankem. Případně můžete dát i zmrzlinu, už jste to zkoušeli? To je lahůdka, která opravdu uspokojí vaše chuťové pohárky.

Chcete ověřený recept? Tady je báječný na BRUSELSKÉ VAFLE:

250 g hladké mouky
4 vejce
lžíce cukru krupice
20 g droždí
2 dl vlažné vody
100 g rozpuštěného másla
3 dl vlažného mléka

Rozšlehejte vaječné žloutky a cukr s moukou. Droždí rozdrobte do vlažné vody a vmíchejte do těsta. Vlažné mléko a rozehřáté máslo také vmíchejte do těsta a vše důkladně promixujte jako těsto. Z vaječných bílků vyšlehejte sníh, který opatrně vmíchejte do těsta. Z takto připraveného těsta můžete pečte vafle do krásné zlatavé barvy.

Tyhle vafle jsou u nás hodně oblíbené. Vynikající jsou s čerstvou šlehačkou, kakaem a banánem, popřípadě s hodně tekutým džemem a šlehačkou.